ORGSU

Organizace a správa všeho důležitého na jednom místě ušetří práci pořadatelům a usnadní přístup závodníkům


ORGSU (ORGanizer’s SUpport)je databázový informačního systému, který poskytuje administrativní služby jak pro pořadatele závodu (a/nebo série závodů a zpravodajské servery), tak pro atlety a týmy. 

Pro pořadatele systém přináší databázi závodníků, týmů a případně i dopravních prostředků, služby automatického e-mail marketingu pro rozesílání pozvánek či upozorňování na nové zboží v e-shopu. Závodníci získávají velmi silný a službami napěchovaný profil atleta, kde mají přehled svých sportovních aktivit, výsledků a přihlášek.Hlavní možnosti systému ORGSU


Evidence eventů a závodů

Systém umožní založit sportovní událost (event), která může mít jeden či více závodních dní. Každý závodní den může být naplněn jedním či více závody v různých sportech, o jedné či více disciplínách. Lze zadat (a poté kdykoli editovat) místo a GPS polohu konání vč. nahrání map závodů, zadat loga eventu, závodů a sponzorů, intervaly startovného a mnoho dalších potřebných informací, které budou potřebné k publikaci závodníkům pro přihlášky, pro tvorbu výsledků atd.Zadání tras závodů a měřících bodů

Systém umožňuje zadat trasy závodu buď ručně nad Google mapou, nebo kopírovat trasu z jiného již zadaného závodu a/nebo importovat trasu ze souboru typu .GPX. Vedle toho lze zadat názvy a GPS polohy měřících bodů, kde bude umístěna technologie měření časů (mezičasy, výstupy a vstupy do depa). Díky unikátně vyvinuté technologii sledování poloh závodníků lze zadat měřící bod i tam, kde žádná technologie instalovat nejde (v horách, na moři atp.) a systém mezičas automaticky vypočítá ze získaných GPS poloh. Mapy, měřící body i polohy závodníků jsou pak v reálném čase publikovány na vašich www stránkách.


Měření časů a publikace výsledků

Každý, závodník, který chce přihlašovat k závodům sebe, své přátele nebo závodní týmy musí mít v databázi pořadatele (nikoli v databázi ORGSU) založený svůj účet. Login do tohoto účtu lze zadávat manuálně a/nebo pomocí například Facebook loginu. Přihlášku lze tedy vyplnit za sebe a zároveň za více osob najednou a poté zaplatit kreditní kartou, PayPalem nebo bankovním převodem. Volby platebních nástrojů si provádí pořadatel závodu v systému sám, finanční prostředky jsou poté převáděny přímo na bankovní účet pořadatele.


Živé sledování poloh závodníků

Pokud pořádáte závod a chcete živě sledovat polohy závodníků, máte jedinečnou a levnou variantu právě zde. Závodníci (týmy) buď sebou musí mít své mobilní telefony se spuštěnou ORGSU Tracking aplikací (po trati závodu musí být mobilní signál alespoň někde), nebo mohou závodníci nést profesionální, ale relativně drahou americkou technologii SPOT, která přijímá data ze satelitu a zpět je posílá opět přes satelit. Obě technologie lze v jednom závodu kombinovat. ORGSU polohovací (a časoměrná) technologie byla vloni použita na nejtěžší běžecký závod v Africe otter.run, který je letos finálovým závodem Salomon World Golden Series v terénním běhu. Obrázek ukazuje nástěnku z tohoto závodu, kde jsou k „Live Tracking“ uvedené pokyny.


Profi tisky včetně log sponzorů

Co je psáno, to je dáno. Internet je skvělá věc, ale v místě závodu stojí lidé, kteří očekávají kvalitní tisky jak startovních, tak výsledkových listin. Každý závod, bez rozdílu úrovně, by měl vydat, vytisknout a vyvěsit neoficiální výsledky k protestům, měl by si dát práci se zapracováním připomínek, s opravou chyb, s přiřazením statusů DNF, DNS, DSQ atp. A měl by vydat, vytisknout a vyvěsit oficiální výsledky. Včetně loga eventu, loga závodu a log sponzorů. Je to rituál hledat se na vyvěšených výsledkových listinách a dnes i tyto fotit a posílat všemožně do světa. To je přidaná hodnota toho být na místě, být u toho. ORGSU dává této problematice mimořádnou péči. Pořadatel (nebo jeho časomíra) si mohou připravit šablony pro tisky dopředu, v průběhu závodu pak již jen tisknout jedním tlačítkem, bez složitého nastavování.