FAQ

Vše, co chcete vědět o Týmuj a nebojíte se na to zeptat.

1. Co je to Týmuj?

Týmuj.cz je online služba, která pomáhá organizovat aktivity ve sportovních týmech a skupinách. Zdarma.

Díky této službě jsou organizace akcí i týmová komunikace mnohem snadnější a rychlejší.

2. Jak je to s Týmuj na webu a v mobilu?

Na počítači nebo notebooku můžete využívat Týmuj na adrese www.tymuj.cz, v mobilu doporučujeme naši novou mobilní aplikaci Týmuj. Ta je dostupná pro systémy iOS i Android. Stáhnout ji můžete zde:

iOS: http://bit.ly/Tymuj-AppStore
Android: http://bit.ly/Tymuj-GooglePlay

Funkcemi a možnostmi se mobil a web trochu liší, ale všechna data jsou mezi aplikací a webem plně synchronizována. Každá změna, kterou provedete na webu, se tak zobrazí i na mobilu a naopak.

3. Kdo může Týmuj využít?

Jakýkoli tým, skupina nebo parta, která má ráda sport a aktivní trávení volného času. 

Může jít o vrcholový sport, rekreační aktivity, sportování dětí nebo třeba o kolegy z práce, kteří si chodí po večerech zahrát do blízké tělocvičny. Stranou nejsou ani trenéři nebo lektoři, kteří vedou hodiny aerobicu, fitness či bojových sportů.

4. Je využití Týmuj omezeno pouze na některé sporty?

Není.

Týmuj mohou využít všechny sportovní kolektivy: od fotbalistů, přes florbalisty, pozemní hokejistky, vodní pólisty, akvabely, až po dobrovolné hasiče nebo mažoretky. Důležitý je týmový duch.

5. Najde si důvod pro používání Týmuj opravdu každý člen týmu?

Ano, Týmuj se hodí se pro každého člena týmu a sportovce. Stačí si najít svou roli.

Jsem trenér, kapitán, vedoucí týmu, lektor atd.

Mohu snadno a efektivně plánovat (zápasy, tréninky, akce,…), informovat (o zápasech, úkolech, soupeřích atd.), naplňovat své hodiny, kontrolovat docházku, vést záznamy, sdílet soubory, získávat zpětnou vazbu, psát zprávy atd.

Jsem hráč, člen týmu

Na jednom místě se dozvím všechny podstatné informace, které se týkají mého týmu. Můžu nahrávat fotky, videa a prohlížet si to, co nahráli ostatní. Diskutuji, píšu zprávy spoluhráčům a dostávám upozornění do mailu nebo do mobilu o všem podstatném.

Jsem host, rodič

V týmu sice sám nesportuji, ale podílím se na jeho aktivitách. Nebo jsem rodič a chci mít přehled o všem podstatném, co čeká týmu mé děti.

6. Co je třeba udělat pro založení týmu?

Nejdříve si založte svůj vlastní účet. To lze udělat na webu Týmuj.cz i v mobilní aplikaci. Pro založení účtu je potřeba e-mailová adresa a heslo. Dobrovolně můžete uvést i další údaje, jako například vaše jméno a příjmení, což vám usnadní pozdější komunikaci v týmu. Po dokončení registrace budete vyzváni k založení týmu.

Jakmile zaregistrujete i tým, můžete doplnit jeho členy a pozvat je do týmu e-mailem nebo sdílením odkazu třeba přes Facebook nebo WhatsApp (v mobilu). Pokud pozvání přijmou, průvodce je provede osobní registrací a pak budou automaticky zařazeni k Vašemu týmu. V praxi to tedy může trvat jen pár minut, než se celý tým sejde na Týmuj.

7. Liší se nějak role v týmu?

Ano, uživatelé mohou mít různé role.

Vlastník - osoba, která tým na Týmuj zaregistrovala jako první a pozvala do něj další členy. Jen vlastník má právo tým zrušit, nebo práva na vlastnictví týmu převést na jinou osobu. Pro každý tým existuje pouze jeden majitel. Vlastník týmu má také automaticky roli správce týmu.

Správce (manager) - roli správce má od začátku vlastník týmu a dále pak kterákoli osoba vlastníkem pověřená (při přizvání spoluhráčů do týmu určuje vlastník jejich role). Správce má právo jmenovat další správce, upravovat volitelné položky, vést si poznámky k jednotlivým hráčům, které vidí pouze on sám, má prioritu v oznámeních směrem k týmu, zadává úkoly, plánuje události, zve členy týmu na zápasy atd.

Člen - vidí veškerý obsah týmových stránek, s výjimkou manažerských poznámek. Může upravovat pouze svůj profil, ale má právo plně komunikovat s ostatními členy týmu, aktivně se účastnit diskusí, hlasovat, zadávat docházku, plánovat absence atd.

Host - má stejná práva jako člen, pouze je odděleně veden v docházce a seznamu uživatelů. Role hosta je určen pro všechny, kteří nejsou aktivními hráči či členy (např. kustod, věrný fanoušek, rodič atd.).

8. Kdo má přístup k našim stránkám?

Jen ten, koho sami pozvete. 

Pouze manager (správce) má právo rozesílat pozvánky do týmu. Pozvaný uživatel se musí nejprve registrovat na Týmuj.cz. Pokud budete chtít týmové informace veřejně sdílet, můžete si zvolit v nastavení, že tým bude (pro čtení) veřejně přístupný.

9. Mohu být členem více týmů na tymuj.cz?

Samozřejmě!

Je to jen na Vás, Vaší sportovní vášni a počtu sportovních týmů, ve kterých jste aktivní. Stačí jedna osobní registrace a můžete se stát členem libovolného počtu týmů na Týmuj. O všech svých sportovních aktivitách tak budete mít přehled na jednom místě.

V každém z týmů můžete mít jinou roli. Jednou budete vystupovat jako vlastník či správce, podruhé jako člen a jindy zase jen coby host.

10. Zapomněl jsem heslo nebo mám jiný technický problém.

Heslo si můžete obnovit na stránce https://app.tymuj.cz/password/regeneration, stačí zadat vaši e-mailovu adresu pod kterou jste se registrovali, nebo uživatelské jméno. Na e-mail, kterým jste se registrovali, vám následně přijde odkaz pro obnovu hesla. 

Hesla jsou v databázi hashována funkcí bcrypt, nemůžeme vám tedy poslat vaše dosavadní heslo, ale budete si muset nastavit nové.

V případě jiného dotazu nebo problému se zkuste podívat do Nápovědy. Pokud ani zde nenajdete odpověď, můžete kontaktovat správce aplikace e-mailem na info(zavináč)tymuj.cz nebo se nám ozvěte přes Facebook Týmuj.

12. Je Týmuj opravdu zdarma a bez omezení?

Ano. Opravdu. V plné funkcionalitě. Bez omezení na počet týmů či jejich členů. Včetně mobilní aplikace. Sportu zdar!